Płaskorzeźby

Płaskorzeźby – niekonwencjonalne i efektowne

Płaskorzeźba to niezwykłe dzieło sztuki, które stanowi wartościową kompozycję artystyczną. Od rzeźby odróżnia ją brak przestrzennego wymiaru oraz płaskie wykończenie. Powstaje ona zazwyczaj na drewnianej, kamiennej, gipsowej lub metalowej płycie. Płaskorzeźba posiada także tło. Tworzy się ją za pomocą rzeźbienia, odlewania albo kucia w wybranym tworzywie. To dzieło artystyczne można umieścić w różnych miejscach. W domu lub mieszkaniu z powodzeniem będzie pełnić funkcję stylowego dodatku, stając się charakterystyczną ozdobą wnętrza, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Płaskorzeźby na ścianę zamiast obrazów

Malowidła zawieszone na ścianach w domu, są niezwykle popularną ozdobą wnętrza. Gdy chcemy być bardziej oryginalni, warto zamiast nich, wykorzystać płaskorzeźby drewniane, które urozmaicą i udekorują wybraną przestrzeń. Śmiało mogą zastąpić klasyczne obrazy i stać się wyjątkową alternatywą dla nich. Wprowadzają one również motyw sztuki w codzienną przestrzeń, dlatego wnętrze nabiera gustownego i unikatowego charakteru. Niezależnie w jakim stylu urządziliśmy nasze mieszkanie, w sklepie internetowym Home Space Industrial, swobodnie możemy dobrać odpowiednie płaskorzeźby na ścianę. Wpiszą się one i dopasują doskonale, w panujący we wnętrzu wybrany wystrój.

Jakim rodzajem płaskorzeźb warto udekorować mieszkanie?

Dekoracje ścienne w postaci płaskorzeźb mogą idealnie prezentować się, wykonane na rozmaitych materiałach. Zarówno te drewniane, czy też ich gipsowe warianty, stanowią ciekawą oraz niekonwencjonalną formę zdobienia. Zawieszone na ścianie płaskorzeźby w drewnie posiadają niezwykły atut, jakim jest ich całkowicie naturalne pochodzenie. Surowiec drewniany to materiał, na którym dzieła sztuki wyglądają niezwykle prawdziwie. Kolor czy faktura danego drewna, nadają im niepowtarzalnego oraz wyjątkowego charakteru. Dzięki temu,, płaskorzeźby z drewna nigdy nie będą identyczne. Gips stanowi także tworzywo, które można z powodzeniem wykorzystać podczas tworzenia unikalnych dekoracji. Dzięki niemu powstają dowolne kształty, motywy lub wzory. Płaskorzeźby gipsowe prezentują się w związku z tym niezwykle kunsztownie i designersko.

Płaskorzeźby – pojedynczo czy w zestawie?

Zarówno płaskorzeźby, jak i figury dekoracyjne, bądź rzeźby, w prostych oraz minimalistycznych wnętrzach, będą wyglądać elegancko w pojedynczym wariancie. Natomiast, jeżeli mamy do zagospodarowania dużą przestrzeń lub chcemy, aby otaczało nas więcej przedmiotów, warto wtedy zdecydować się na umieszczenie na ścianach bądź meblach, dekoracji w zestawach. Kilka płaskorzeźb z drewna obok siebie, w podobnym stylu, będzie prezentować się bardzo korzystnie i z pewnością przykuje wzrok. Takie rozwiązanie gwarantuje nam, że zdobienia będą wyraziste i mocne. Czasami pojedyncze płaskorzeźby na ścianę mogą zostać niezauważone w nadmiarze przestrzeni. Dobierając je w zestaw, mamy pewność, że unikniemy przytłoczenia ich przez dużą powierzchnię pomieszczenia lub inne dodatki, takie jak choćby obrazy.